top of page

Mi az a néhány paraméter amit mindenképpen tisztázni kell mielőtt egyedi részvényeket veszel?

Ha érdekel, hogy hogyan kereshetsz pénzt a részvénypiacon, akkor jó helyen jársz! Sokféle stratégia létezik, de most beszéljünk egy igazán klasszikus módszerről: a hosszú távú befektetésekről. Először is, mi az a hosszú távú befektetés?


Egyszerűen fogalmazva, ez azt jelenti, hogy részvényeket ETF-eket vagy egyéb eszközöket vásárolsz és sokáig, akár évekig vagy évtizedekig megtartod őket. Ez azért jó, mert így kihasználhatod a piacok hosszú távú növekedési potenciálját, és kevésbé kell aggódnod a napi árfolyamingadozások miatt.

Mondok néhány szuper ötletet, amit kezdő befektetőként tudsz alkalmazni és profitálni belőle!


  1. Válassz stabil cégeket: A hosszú távú befektetés alapja, hogy olyan vállalatok részvényeit választod, amelyeknek erős piaci helyzetük van, jól menedzselt és stabil növekedési potenciállal rendelkeznek. Ezek gyakran nagy, jól ismert cégek, mint például a Coca-Cola vagy az Apple, de lehetnek kisebb cégek is, amelyek rendelkeznek jó kilátásokkal. De érdemes menő és stabil ETF-ekben is gondolkozni! Ezt a legújabb könyvemben részletesen kifejtem! Neked már megvan ugye? :)

  2. Osztalékokra is figyelj: A hosszú távú befektetések egyik vonzó aspektusa az osztalék. Ez egyfajta jutalom, amit a vállalat fizet a részvényeseinek, általában évente többször. Válassz olyan cégeket, amelyek rendszeresen és megbízhatóan fizetnek osztalékot. Így nem csak az árfolyam növekedéséből profitálhatsz, hanem rendszeres jövedelemre is szert tehetsz.

  3. Türelem, türelem és türelem: A hosszú távú befektetés legfontosabb eleme a türelem. Ne ijedj meg a piaci hullámzástól, maradj nyugodt, ha a részvények árfolyama esik. Gondolj arra, hogy hosszú távon a gazdaság általában növekszik, és a jó cégek képesek helytállni a nehéz időkben is.

  4. Portfólió diverzifikáció: Ne tegyél minden tojást egy kosárba. Ahhoz, hogy csökkentsd a kockázatot, érdemes különböző iparágakból és földrajzi területekről származó részvényekkel diverzifikálni a portfóliódat. Így ha egy szektor vagy régió bajba kerül, a többi még tarthatja a hátad.

  5. Folyamatos tanulás és tájékozódás: Mivel hosszú távú befektető vagy, fontos, hogy folyamatosan tájékozódj a befektetéseidről és a piaci trendekről. Olvass szakmai anyagokat, kövesd a gazdasági híreket és tanulj a befektetési stratégiákról.

A hosszú távú befektetés nagyszerű módja lehet a vagyonépítésnek, ha okosan és türelmesen csinálod. Ne feledd, hogy minden befektetés magában hordoz kockázatokat, így érdemes alaposan utánajárni és szükség esetén szakértői segítséget igénybe venni. Sok sikert!


Különböző típusú részvények léteznek, amelyek eltérő paraméterekkel rendelkeznek és eltérő jogokat biztosítanak a tulajdonosaiknak. Egy részvény akár több kategóriába is besorolható tulajdonságai alapján. Íme, egy részletesebb áttekintés és csoportosítás a főbb részvényfajtákról. Ezt kérlek ne egy konkrét keretrendszerként értelmezd, inkább felsorolásként, mivel különböző csoportosításokat is belefoglaltam!


1. Törzsrészvények: Ez a részvények általános típusa. Minden hagyományos részvény, amelyre nem vonatkozik semmiféle egyéb jog, törzsrészvénynek tekinthető. Szinte mindig, amikor részvényt vásárolsz, ebből a típusból fogsz vásárolni. Ez a részvényosztály feljogosítja a befektetőket a megtermelt nyereségre, amelyet általában osztalékként fizetnek ki. A közös részvényesek megválasztják a vállalat igazgatótanácsát, és szavaznak a vállalati politikáról. Ennek a részvényosztálynak a tulajdonosai felszámolás esetén jogosultak a társaság vagyonára, de csak az elsőbbségi részvényesek, és más adósságtulajdonosok kifizetése után. A cégalapítók és az alkalmazottak általában törzsrészvényt kapnak. Számos cég kínál közönséges, és elsőbbségi részvényeket is. Például az Alphabet Inc., a Google anyavállalata listázza az Alphabet Inc.-t (GOOGL), az A osztályú törzsrészvényeit, és az Alphabet Inc.-t (GOOG), a preferált C osztályú részvényeit.


2. Elsőbbségi részvények: Aki elsőbbségi részvényeket vásárol, az a többi részvényessel szemben, különböző előnyökre tehet szert. Ha például megszűnik a cég (csődbe megy), akkor az elsőbbségi részvényesek előbb kapják meg a pénzüket, mint a többiek. Általában fix osztalékot fizetnek. Az elsőbbségi részvények feljogosítják a tulajdonost a rendszeres osztalékfizetésre, mielőtt osztalékot fizetnének ki más törzsrészvényeseknek.


3. Dolgozói részvények: Ez a részvényfajta a dolgozók ösztönzésére lett kitalálva. Ezt a munkavállalók a jövedelmük mellé kapják, így plusz juttatásban részesülnek. Általában magas rangú alkalmazottakat szoktak ilyen módon jutalmazni. A legtöbb esetben ezeket a részvényeket teljesen ingyen biztosítják a dolgozók számára, a fizetésükön felül bónuszként. Ha te ilyet kapsz, próbáld meg kialkudni, hogy egy TBSZ számlára kerüljön! Ez csak azért fontos információ, mert egy volt tanítványom emiatt fizetett milliós nagyságú adót.


Ha érdekel ennek a csoportosításnak a folytatása, akkor megtalálod a könyvemben!




Ha jobb pénzügyi helyzetbe szeretnél kerülni és anyagi biztonságban élni, megismerni olyan befektetéseket, mint a részvények, ETF-ek, ingatlanok, kriptovaluták, corwdfounding, és egyéb alternatív befektetések és pénzkereseti lehetőségek, ha szeretnél korai nyugdíjas lenni a FIRE mozgalom keretein belül és vagyont építeni, akkor szeretettel várlak a Pénzügyi oktatókubomba, ahol rengeteg videós tananyag vár rád:




Jobban akarsz a befektetésekhez érteni? Akkor ezek a befektetési és pénzügyi könyvek a neked valók! Rendeld meg őket még ma és kezdj el gazdagodni!





Új vagy a pénz világában én nem tudod hol kezdd el, én igen! A Takarékos Milliomos Képző című pénzügyi könyv a tökéletes választás elkezdeni a megtakarítási és befektetési utadat!



Át akarod látni a pénzügyeid? Itt vannak a pénzügyi tervezőim és exceleim, amire minden befektetőnek szüksége van a gazdagság újtán:




Vannak ingyenesen letölthető anyagaim is, válassz egyet a kedvedre ezek közül az ingyenes személyes pénzügyi anyagok közül!







Velem szeretnél tanulni és befektetővé válni, beszéljünk!









Comentários


bottom of page